امروزه آموزش می تواند نقش مهمی در تغییر رویکردها و رفتارهای انسانی در جوامع ایفا نماید. با رشد روز افزون فناوری های ارتباطی و ابزارهای کمک آموزشی، آموزش در زمینه های مختلف از هر زمان دیگری سهل و آسان تر گشته است. از این روز سازمانهای فرهنگی علاوه بر توجه بر ارتقاء سطح سواد و دانش نیروهای سازمانی، توجه ویژه ای جهت آموزش سرفصل های مد نظر خود برای مخاطبان و داوطلبان دارند.
مؤسسه بین المللی ائمه الهدی در راستای اهداف کلان خود که تبلیغ معارف اسلامی در سطح بین المللی در قالب زبان های روز دنیا است معاونت آموزش مؤسسه را تاسیس نموده است.

معاونت آموزش با در نظر گرفتن اهداف و سیاست های مؤسسه اهداف زیر را دنبال می نماید:

 1.  آموزش معارف اسلامی در سطح بین المللی با استفاده از ابزارهای نوین
 2. تربیت مبلغ معارف اسلامی با رویکرد تبلیغ مجازی برای مخاطبین غیر ایرانی
 3. ارتقاء سطح دانش مهارتی و معرفتی کارکنان مؤسسه
  با توجه به این اهداف این معاونت برنامه آموزش زبان کارکنان مؤسسه را در اولویت کاری خود قرار داده است. از طرفی جهت نیل به مقصد آموزش معارف اسلامی در سطح بین المللی برنامه میان مدت خود را جهت تولید محتوا و راه اندازی آموزش از راه دور برای طالبان معارف اسلامی طراحی و دردست اجرا قرار داده است.
  همچنین متون درسی مهارتی را به زبان های انگلیسی جهت مبلغان معارف اسلامی در فضای مجازی در برنامه بلند مدت خود در نظر گرفته است.

ناکامی بشریت در ارائه نسخه صحیح و کارآمد تنظیم روابط فردی و اجتماعی انسان ها همواره در حال افزایش است و نیاز به ارائه نسخه صحیح مبتنی بر فطرت بشریت و سازگار با آن ضروری می نماید. مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار روحانیون می فرمایند : « امروز دنیا و جوانان مسلمان، به شما نیازمندند و دنیای سرخورده از مادیت، چشم انتظار شما است … » و اینکه «امروز دنیا به پیام اهل بیت علیهم السلام، نیازمند است.» چرا که « امروز حوزه علمیه حقیقتی است که با همه دنیا (مستقیم و غیر مستقیم) مرتبط است، نبابر این سخن از حوزه علمیه، بی شک با مسائل جاری اسلام هم مرتبط است … »
در نتیجه « برای دفاع از اسلام که این همه تاثیر و موج در دنیا انداخت و سلطه ها را سراسیمه کرده و برای تبیین صحیح این اسلام، امروز باید روحانیت یک قدم بزرگ بردارد. »
با توجه به رسالت های بین المللی موسسه و با هدف ترجمه آثار حوزه معارف اسلامی و احادیث اهل بیت (علیهم السلام) در جهت تحقق این مهم مرکز زبان های خارجی تاسیس شد. مرکز زبان های خارجی موسسه ائمه الهدی در حال حاضر دارای 3 گروه زبان انگلیسی، زبان فرانسوی و زبان چینی می باشد.

 

حوزه فعالیت های مرکز زبان عبارتست از:

 • ایجاد گروه های زبان های خارجی با مصوبه هیات مدیره موسسه

 • تشکیل گروه مترجمان از میان مترجمان برجسته حوزه معارف اسلامی

 • برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی زبان های خارجی با رویکرد معارف اسلامی

 • ترجمه محتوای وب سایت و متون مورد نیاز موسسه

 • نظارت و ارزیابی محتوای تولیدی سایر معاونت ها

 • تامین نیروی انسانی مورد نیاز سایر معاونت ها