با  توجه به گسترش فناوری اطلاعات و توسعه فضای اینترنت و گسترش آن در جوامع بشری نیاز به بسترسازی‏های فرهنگی برای این ابزار جدید فناوری احساس می‏شود و با توجه به گسترش اشاعه فرهنگ فاسد ومنحرف غرب و جوامع سکولار نیاز به ارائه محتوا‏های غنی و سالم اسلامی در بستر وب در جهت اشاعه و ترویج مفاهیم والای انسانی احساس می‏شود. بی شک طراحی و تولید سایت‏ها و پرتال‏های تخصصی خصوصا برپایه معارف قرآن و روایات می‏تواند نقش بسیار برجسته‏ای در ترویج مفاهیم بلند و آسمانی اسلام ناب داشته باشد.
پس از بررسی بسیاری از سایت های موجود به زبان انگلیسی می توان دریافت که در اکثر موارد نسخه صحیحی مبتنی بر اندیشه های شیعی ارائه نمی گردد و از طرفی تعداد زیادی از این موارد صرفا محتوا را به صورت متنی در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند حال آنکه در عصر حاضر توجه بسیاری از مخاطبان به رسانه های صوتی و تصویری جلب شده است. با توجه به کمبود موجود در ارائه مطالب به صورت صحیح و متقن و به دور از هر گونه اختلاف انگیزی همچنین نبود کیفیت و زیبایی در مبحث انتشار بسیاری از سایت های موجود وجود سایتی با دارا بودن این نوع محتوا ضرورت بسیار دارد.

هدف اصلی:

هدف اصلی از راه اندازی این سایت، ایجاد پایگاه شیعی نشر بین المللی معارف قرآن و اهل بیت(ع) با رویکرد محاسن الکلام در فضای مجازی است.

اهداف فرعی:

  • پاسخگویی به سوالات و شبهات درباره اسلام
  • مبارزه با اسلام هراسی رسانه ای دنیای غرب
  • ترویج معارف اسلام در مبارزه با ظلم و استکبار و دفاع از مظلوم
  • بهره گیری از ابزارهای رسانی ای در ارایه معارف قرآن و اهل بیت
  • گسترش فضای اخلاق در فضای بین الملل برپایه معارف اسلامی

اسلام پلاس پایگاه اینترنتی بر پایه زبان انگلیسی است که با استفاده از طراحی منحصر بفرد و محتوای غنی معارف اسلامی در فضای وب طراحی شده است. این سایت شامل شش بخش قرآن ، اهل بیت(ع)، حدیث، سبک زندگی، کتابخانه و چند رسانه ای است.