ناکامی های انسان در دست یابی به زندگی ایمن و آرام روز به روز در حال افزایش است و انسان همواره به دنبال دست یابی به الگویی مورد اطمینان جهت تنظیم روابط شخصی و اجتماعی خود بوده است. گسترش روزافزون آموزه های ناصحیح در عالم ضرورت ارائه فرمایشات گهربار اهل بیت (ع) که منطبق با فطرت همه ابناء بشر است را دوچندان کرده است. نظر به کلام بلند و آسمانی امام رضا(ع) : «…ان الناس لوعلموا محاسن کلامنا لاتبعونا»  ضرورت دارد اقدامات جدی و مناسبی در ترویج معارف زیبا، عمیق و گهربار اسلامی برداشته شود.

در همین راستا موسسه ائمه الهدی با هدف نشر بین المللی معارف قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) در سال 1395 به همت خیرین محترم توسط تعدادی از طلاب حوزه علمیه قم تاسیس گردید. نظر به اهمیت و ضرورت گسترش معارف قرآن و اهل بیت در فضای مجازی و همچنین ترویج محاسن کلام اهل بیت فعالیت های موسسه در عرصه هایی از جمله ایجاد پورتال جامع نشر معارف قرآن و اهل بیت در حوزه بین الملل به نام اسلامیک لیدرز، طراحی آرمان شهر اسلامی مبتنی بر آیات و روایات ائمه معصومین (علیهم السلام) در فضای مجازی ، چاپ و نشر کتب حوزه معارف اسلامی به زبان انگلیسی آغاز شد.

اهداف موسسه

 

هدف اصلی :

نشر بین المللی معارف قرآن و اهل بیت( علیهم السلام)

اهداف فرعی:

  1. ایجاد پایگاه جامع حدیثی مبتنی بر محاسن کلام اهل بیت جهت استفاده پژوهشگران و سایر مخاطبان
  2. معرفی ظرفیت های اسلام از زبان تازه مسلمانان
  3. معرفی شخصیت ائمه اطهار در عرصه بین المللی به زبان انگلیسی
  4. تبیین ویژگی ها و خصوصیات ائمه ( علیهم السلام) در حوزه سبک زندگی
  5. ایجاد کتابخانه جامع منابع معتبر اسلامی جهت استفاده پژوهشگران در فضای مجازی
  6. استفاده از ظرفیت های رسانه ای در گسترش معارف اهل بیت از جمله تهیه پادکست های صوتی، تصاویر گرافیکی ، کلیپ و… در نشر احادیث اهل بیت
  7. ارائه محتوای دسته بندی شده اسلامی در حوزه اخلاق، آداب و سبک زندگی
  8. بررسی و تحلیل نظرات و شبهات پیرامون مباحث اسلامی و پاسخ صحیح به آنان
  9. همکاري و حمايت متناسب با امکانات و شرايط از پژوهشگران، مبلّغين و ناشريني که فعاليت آنها با اهداف موسسه در يک راستا باشد.
  10. انتشار کتب در حوزه سبک زندگی اسلامی متناسب با نیاز جوامع اسلام