امام رضا علیه السّلام فرمودند:

رحمت خدا بر بنده اى را كه امر ما را زنده كند. دانش هاى ما را فرا گيرد و به مردم بياموزد. اگر مردم زيبايى هاى سخنان ما را مى دانستند، از ما پيروى مى كردند.

موسسه ائمه الهدی به همت جمعی از طلاب و روحانیون حوزه علمیه قم و با هدف نشر بین المللی معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام راه اندازی و به فضل الهی و کمک نهادها، سازمان ها و بویژه خیرین محترم مسیر خود را برای رسیدن به اهداف مورد نظر ادامه خواهد داد. شما خیر محترم می توانید با  حمایت از فعالیت های موسسه ائمه الهدی گامی شایانی در ترویج معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام در عرصه بین المللی بردارید. امید است که تلاش همگان مرضی حق تعالی و موجب خشنودی ولی عصر امام زمان (عج) قرار گیرد. 8پروژه زیر نیازمند حمایت شما خیر محترم است.

پروژه های زیر نیاز به کمک شما عزیزان دارد.

پروژه یک: کتابخانه جامع دیجیتال معارف اسلامی به زبان انگلیسی

میزان پیشرفت فاز اول این پروژه

بررسی نحوه پیاده سازی
بررسی منابع و کتابخانه های موجود
آماده سازی طرح اجمالی(مکتوب)
طراحی و پیاده سازی
بارگذاری محتوا

معرفی:

موسسه ائمه الهدی به جهت به اشتراک گذاری منابع اسلامی موجود به زبان انگلیسی در نظر دارد کتابخانه جامع الکترونیکی معارف اسلامی به زبان انگلیسی را راه اندازی کند. در صورت موفقیت دراین امر ، انبوهی از کتب اسلامی در اختیار مخاطبان بین المللی قرار خواهد گرفت و باقیات الصالحاتی ارزشمند تلقی خواهد گردید. این کتابخانه در بستر سایت اسلامیک لیدرز در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

فاز اول: 3000 جلد کتاب

پروژه دو: نماهنگ های حدیثی

میزان پیشرفت فاز اول این پروژه

آماده سازی دیتای اولیه
آماده سازی فایل ها
تدوین و مونتاژ رایانه ای
رندرینگ پایانی
بارگذاری درسایت

معرفی:

موسسه ائمه الهدی به جهت ایجاد جذابیت های بصری اقدام به تدوین و تولید کلیپ های تصویری از احادیث گهربار اهل بیت علیهم اسلام نموده است. تولید کلیپ
های تصویری از احادیث، زمینه خوبی را برای نشر در شبکه های اجتماعی فراهم و رساندن محتوای کلام اهل بیت به مخاطبان بین الملل را آسان می سازد.

فاز اول: تولید 1000 کلیپ حدیثی

پروژه سه: تلاوت قرآن

میزان پیشرفت فاز اول این پروژه

بررسی ترجمه های موجود از قرآن کریم
تامین ترجمه های منتخب
بارگذاری در سایت
پیاده سازی و اجرا در سایت

معرفی:

موسسه ائمه الهدی جهت استفاده و تعامل بهتر مخاطبان با آیات قرآن نسخه الکترونیکی قرآن کریم را متناسب با ساختار سایت اسلامیک لیدرز طراحی و راه اندازی نموده است. امکان دسترسی سریع به آیات بر اساس سوره، جزء و شماره صفحه، مشاهده ترجمه آیات به زبان های مختلف، قرائت صوتی قرآن به زبان عربی و انگلیسی از جمله امکانات این بخش است. در حال حاضر سه ترجمه انگلیسی، فرانسوی و آلمانی بارگذاری شده است. امکان قرائت عربی قرآن توسط 6 قاری نیز از دیگر امکانات فعلی بخش تلاوت قرآن است.

در صورت حمایت از این پروژه امکان افزایش تا 20 ترجمه و تلاوت قرآن به زبان انگلیسی وجود دارد.

فاز اول: تکمیل کل پروژه

پروژه چهار: حدیث گرافی

میزان پیشرفت فاز اول این پروژه

انتخاب احادیث
طراحی پوسترها
بارگذاری در سایت

معرفی:

موسسه ائمه الهدی در راستای اهداف رسانه ای خود در ترویج معارف قرآن و اهل بیت اقدام به تولید انبوه حدیث پوستر با رویکرد محاسن الکلام نموده است. با توجه به محوریت سایت اسلامیک لیدرز در عرصه بین المللی تمامی پوسترهای حدیثی به زبان انگلیسی طراحی و در این سایت منتشر می گردد. در حال حاضر بیش از 250 پوستر طراحی گردیده است که در فاز اول به فضل الهی تا 1000 مورد آماده انتشار خواهد شد.

فاز اول: 1000 حدیث پوستر

پروژه پنجم: نواهنگ های حدیثی

میزان پیشرفت فاز اول این پروژه

جمع آوری منابع
ضبط نریشن
تدوین نهایی
بارگذاری در سایت

معرفی:

موسسه ائمه الهدی به جهت ارتباط بهتر با مخاطب و نشر گسترده کلام اهل بیت علیهم السلام در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدام به تولید انبوه نواهنگ های حدیثی (نریش صوتی حدیث) به زبان انگلیسی نموده است.  در حال حاضر حدود 1000 نریش صوتی از احادیث ضبط و تدوین نهایی آن صورت گرفته است.

فاز اول: 2000 حدیث صوتی

پروژه شش: سخنرانی های کوتاه موضوعی

میزان پیشرفت فاز اول این پروژه

بررسی موضوعات
انتخاب سخنرانان
ضبط سخنرانی

معرفی:

یکی از اقدامات مهم معاونت رسانه موسسه ائمه الهدی، ضبط و تولید مجموعه های تصویری کوتاه موضوعی به زبان انگلیسی است و درقالب فیلم های کوتاه است. ظرفیت بالای کار رسانه ای می طلبد که در این بخش سرمایه گذاری بیشتری صورت پذیرد. در واقع این پروژه به دنبال ایجاد یک شبکه اینترنتی است . فقدان مجموعه های تصویری (فیلم کوتاه) در فضای مجازی با رویکرد معارف اهل بیت علیهم السلام نشانه دیگری از مظلومیت اهل بیت است. امید است در آینده شاهد مشاهده تعداد قابل توجهی از محتواهای رسانه در این زمینه باشیم.

فاز اول: تولید 100 قسمت فیلم کوتاه

برای حمایت مالی از پروژه های فوق از طریق فرم زیر اقدام فرمایید